Отборът на Байерн Мюнхен най-после счупи каръка срещу големия си съперник в последните години Борусия Дортмунд. В мач за Суперкупата на Германия, баварците се наложиха с 2:1 и след пет поредни поражения и доста време без трофей, най-после триумфираха.

Любопитна подробност е, че през миналия сезон Борусия спечели титлата и Купата на страната, но футболистите на Юп Хайнкес могат да се нарекат "супершампиони".

Така след разочароващия край на миналия сезон и загубата на финала в Шампионската лига, колосът от Мюнхен може би отваря нова, по-светла страница в своята история.

Твърдо решен днес най-после да надвие Борусия, отборът на Байерн Мюнхен започна ударно и поведе с 2:0 само след 11 минути игра.

Новото попълнение Марио Манджукич, който направи фурор на Европейското първество с екипа на Хърватия отбеляза първи гол за новия си тим в официален мач в 6-ата минута, а в 11 Марио Гомес намери мрежата за втори път.

В 75-ата минута голмайсторът на шампионите Роберт Левандовски върна един гол, но силите на тима му не стигнаха за обрат и така мачът завърши 2:1 в полза на Байерн.

Новият сезон в Бундеслигата се открива 24.08, когато Борусия посреща Вердер Бремен. Байерн пък играе на следващия ден срещу новака Грьойтер Фюрт.