Българският нападател Илиян Мицански за пореден път беше пренебрегнат и изглежда от пейката равенството 1:1 на негови Кайзерслаутерн като гост на Хофенхайм. Ибишевич изведе домакините напред в 33-ата минута, но четвърт част преди края на редовното време Куемаха донесе точката на "червените дяволи".

В същото време Вердер (Бремен) сътвори трудно изпълнимото, след като обърна от 0:2 до 3:2 гостуващия Кьолн. "Козлите" поведоха до почивката убедително след ранен гол на Клеменс в 3-ата след пас на Подолски и късен такъв на германеца  в 45-ата. След паузата същият сценарий се разви, но този път в полза на бременци.

Пизаро в 49-ата намали до 1:2, а четири по-късно Серено направи дузпа и беше изгонен. От бялата точка Пизаро възстанови равенството. В самия край перуанецът оформи хеттрика си, донасяйки успеха на тима си. С него Вердер излезе временно на трето място с 23 точки. Кьолн запазва 11-ото си място с 16 т.

В същото време Борусия (М) продължава с великолепните си игри. Спасилият се от изпадане през миналия сезон тим обърна до 2:1 домакина си Херта. И двата гола за "зебрите" отбеляза Ройс в 33-ата и в 55-ата. Берлинчани откриха резултата в 18-ата благодарение на Рамос, но не издържаха на натиска на своя противник.

РЕЗУЛТАТИ И ПЪЛНО КЛАСИРАНЕ ОТ ГЕРМАНИЯ!