Борусия Дортмунд запази 100-процентовата си успеваемост в Бундеслигата и след 4-ия кръг. Вестфалци спечелиха с 2:1 като гости на Айтрахт Франкфурт и по този начин си върнаха едноличното водачество в класирането с 12 точки.

В герой за „жълто-черните" се превърна новото попълнение Хенрих Мхитарян, който наниза и първите си попадения за немските вицешампиони.

Дошлият от Шахтьор Донецк арменец откри резултата още в 10-ата минута. Мхитарян бе изведен чудесно от Куба Блашчиковски и успя да преодолее вратаря на Айнтрхт без проблеми.

Домакините обаче не се предадоха и стигнаха до изравняване в 36-ата мин. След разбъркване и няколко карамбола в пеналта на Дортмунд, Кадлец  успя да добута топката във вратата отблизо.

Десет минути след почивката обаче Мхитарян отново показа, че си е заслужавал трансферната сума. Той получи пас от Гроскройц отдясно в пеналта,защитник на Айнтрахт  закъсня да го покрие и арменецът с точен удар донесе четвъртата победа на Дортмунд.