Майнц 05 победи Вердер с 3:1 в среща от предпоследния 33-и кръг на германската Бунеслигата.

В 25-ата минута след центриране от фаул шут на Карим Онисиво беше избит от голлинията, но Робин Куайсон добута топката за 1:0.

Само пет минути по-късно Жан-Пол Боетиус удвои преднината на домакините с прецизен удар.

В 58-ата минута със силен шут отблизо Юя Осако върна един гол за "бременските музиканти", които се втурнаха в търсене на изравнително попадение. Вместо това в 85-ата минута резервата Едмилсон Фернандеш вкара след извеждащ пас на Ридле Баку, за да оформи крайното 3:1.

Така Майнц събра 37 точки и на теория си осигури оставането в елита.

Вердер продължава да е на предпоследното 17-о място, като вече е на две точки от плейаутната 16-а позиция, където се намира Фортуна. За късмет на бременския тим Фортуна завърши 1:1 у дома с Аугсбург.