Майнц изненада още един от водещите отбори в Германия. Тимът от карнавалния град победи с 2:1 като гост Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Кенет Онисиво изведе напред в резултата Майнц в 10-ата минута след подаване на Сейнт Жуст.

В 26-ата минута Ларс Щиндъл възстанови равенството. Четири минути преди края Кевин Щьогер донесе успеха на Майнц с втори гол.

С успеха Майнц събра 17 точки и вече се доближи максимално до отборите над зоната на изпадащите. Гладбах е осми с 33 точки.

В друг мач от кръга Унион (Берлин) прекъсна негативната си серия, след като сломи с 1:0 Фрайбург като гост. Единственият гол в мача вкара Гриша Прьомел в 64-ата минута.

Щутгарт се наложи с 1:0 като гост над Кьолн. Победното попадение за "швабите" вкара Саша Калайджич в началото на второто полувреме.

Айнтрахт победи с 2:1 Байерн в Бундеслигата