Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:1 раздирания от кадрови проблеми Байерн (Мюнхен). Срещата бе от 22-ия кръг на Бундеслига. Така "орлите" затвърдиха страхотното си представяне от началото на годината.

Дайчи Камада откри резултата на "КомерцБанк Арена" в 12-ата минута, а в 34-ата минута Амин Юнес удвои. В 53-ата минута Роберт Левандовски оформи крайното 2:1.

С успеха Айнтрахт събра 42 точки и заема 4-о място във временното класиране. Байерн продължава да е лидер с 49 пункта.

Двубоят започна с по-добри действия на домакините. В 4-ата минута Амин Юнес намери свободно пространство в наказателното поле и нанесе силен удар, който бе блокиран от играч на Байерн.

В 12-ата минута "орлите" поведоха. Филип Костич намери Дайчи Камада на точката на дузпата и японецът прати топката във вратата за 1:0. Малко след това домакините можеше да стигнат и до втори гол, но удар на Юнес мина опасно покрай дясната греда.

Все пак по-добрата игра на Айнтрахт доведе и до удвоянане на резултата. В 31-ата минута  Камада намери Юнес пред наказателното поле. Германецът стреля силно в горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 34-ата минута Байерн можеше да се върне в срещата. Коман получи хубав пас зад отбраната, но ударът му бе отразен от Трап. Малко по-късно отново Коман можеше да се разпише, но вратарят улови.

В края на първата част и пред двата отбора се отвори по един шанс за попадение. Първо Чупо-Мотинг се справи с футболист на домакините в наказателното поле, но от удобна позиция не намери очертанията на вратата. В продължението Лука Йович стигна до една изчистена топка и нанесе удар в левия ъгъл, но Нойер спаси.

Снимка 519606

Байерн върна един гол в 53-ата минута. Попадението бе изработено от Лирой Сане, който намери Роберт Левандовски на празна врата, а полякът направи най-лесното за 2:1.

В 67-ата минута отново Трап трябваше да се намесва след опасен удар на Коман. Три минути по-късно опасен удар на французина не намери очертанията на вратата.

В продължението на мача Костич проби отляво и стреля по диагонала, но Нойер изби в корнер.