Отборът на Шалке 04 продължава негативната си серия в германското футболно първенство.

Съставът допусна третото си поредно поражение след подновяването на мачовете в страната.

Този път тимът от Гелзенкирхен отстъпи при визитата си на Фортуна с 1:2. Точни за домакините от Дюселдорф бяха Хенингс и Караман. Почетният гол за гостите бе дело на МакКени.

Снимка 481112

Източник: Twitter

Неубедителното представяне на "сините" вече е очевидно за всички в Бундеслигата, като изглежда е само въпрос на време треньорът на отбора Дейвид Вагнер да се сбогува с футболистите си.

Голяма част от критиците в Германия отдават слабата форма и невъзможността на играчите да се завърнат към добрите си игри именно на неспособността на Вагнер да ги мотивира и подготви подобаващо.

Дейвид Вагнер може да бъде уволнен

Треньорът на Шалке може да бъде уволнен

След подновяването на Бундеслигата Шалке загуби и двата си мача

След нулево първо полувреме, преди да са изминали и десет минути след почивката, МакКени откри за гелзенкирхенци, за радост на своя треньор.

Рувен Хенингс обаче изравни десет минути по-късно, а само още 5 след това Кенан Караман вече бе направил обрата пълен, а усмивката слезе рязко от лицето на Вагнер.

Той опита да промени хода на събитията с няколко офанзивни промени, но появилите се на терена футболисти не успяха достатъчно бързо да се впишат в играта и загубата стана факт.

Снимка 481110

Въпреки това Шалке е осми в класирането, с актив от 37 точки. Фортуна се бори за оцеляването си и има с десет пункта по-малко на сметката си.