Йоаким Льов коментира победата на Германия на старта на световните квалификации с 3:0 над Норвегия.

Ето какво сподели специалистът:

„Играхме добре и доминирахме в мача. Норвегия не беше най-трудният противник, но ние движехме добре топката и спазвахме тактическата формация.

Хубаво беше да поведем толкова рано с типичен гол, в стил Томас Мюлер.

Този гол му прави добра услуга до края на сезона. Позволихме на съперника да стигне до едно или две положения, което ме ядоса, но невинаги това може да се предотврати.

Всъщност Норвегия нямаше чисти голови положения”, обясни Йоги след победата в Осло.

„В първите 20-30 минути крайните ни защитници тръгваха напред и отиграха много топки в атака. Разбира се, има аспекти, в които трябва да подобрим играта си, като например оползотворяването на повечето от създадените положения и по-бързото преливане в атака, когато си върнем топката.

Днес беше трудно да направим това, защото Норвегия играеше много затворено и често търсехме път през стена от играчи. Трябва да подобрим тичането и решителността на действията си в последните 30 минути на мачовете”, отбеляза селекционерът.