Леверкузен продължава уверения си ход към сребърните медали в Бундеслигата. Днес Байер победи с 2:0 четвъртфиналиста в Шампионската лига Шалке. С успеха "аспирините" събраха общо 55 точки, на 7 зад лидера Дортмунд и 5 пред третия Хановер.

Леверкузен започна много силно и само прекрасните намеси на Мануел Нойер спасяваха "кралско сините" от гол в първите минути. Неминуемото се случи в 20-ата мин, когато Ерен Дердийок наниза много красив гол.

Само малко по-късно "миньорите" вече изоставаха с 0:2. Ренато Аугусто центрира и Кристоф Метцелдер си заби ефектен автогол с глава.

След почивката Шалке се опита да промени нещо, но гостите просто нямаха сили да обърнат мача.

Така след 27-ия кръг "кралско сините" остават десети, само на 5 точки от зоната на изпадащите.