Отборът на Байер (Леверкузен) записа много ценна победа на старта на кръга в Бундеслигата. Тимът излезе на 6-о място във временното класиране, след като удари Кайзерслаутерн като гост с 2:0. Двата гола бяха дело на бивши играчи на "лаутерите" Михаел Балак и Сидни Сам.

Леверкузен бе по-добрият тим по време на двубоя. Все пак, първата част бе по-равностойна и феновете на домакините видяха някои добри неща от любимците си. Джорд Коуемаха имаше най-добрия шанс за "лаутерите", но стреля покрай вратата. За Байер пропуски направиха Балак и Гонзало Кастро.

В началото на втората част обаче домакините капитулираха. Страхотната игра на стража на Кайзерслаутерн Трап бе причината до този момент резултатът да е равен. Именно вратарят обаче сбърка фатално при един удар на Балак, като не успя да се справи със сравнително лесна топка и Леверкузен поведе.

Малко по-късно гостите нанесоха своя окончателен удар. Бендер изведе добре Сидни Сам, който с красив удар с външен фалц опъна мрежата на домакините, оформяйки крайното 0:2.

Българинът Илиян Мицански пък за пореден път не бе в групата на Кайзерслаутерн, тъй като все още лекува контузия.