Шалке 04 се завърна в Бундеслигата, но това не донесе положителен резултат за гелзенкирхенци. Възпитаниците на Франк Крамер загубиха гостуването си на Кьолн с 1:3. От своя страна "козлите" отново демонстрираха, че ще бъдат един от силните домакини в шампионата и активно ще се борят за местата в евротурнирите.

В началото гол на гостите беше отменен поради засада на Салазар. Оттам насетне за Шалке нещата тръгнаха на зле, тъй като в 35-ата Дрекслер получи директен червен картон.

Кьолн се възползва от този факт след почивката, когато до 65-ата минута "козлите" поведоха с 2:0 след точни изстрели на Килиан и Кайнц. Мариус Бутлер върна надеждата на Шалке с попадение за 1:2, но завърши със съкрушителен трети гол от Любичич 10 минути преди последния съдийски сигнал.

Щутгарт - РБ Лайпциг 1:1 в мач от Бундеслигата