Отборите на Кьолн и Фортуна (Дюселдорф) изиграха поредния вълнуващ двубой от програмата на германската Бундеслига. Двата тима завършиха при резултат 2:2, като гостите имаха два гола преднина, 120 секунди преди последния съдийски сигнал...

РБ Лайпциг победи Майнц с 5:0 като гост

РБ Лайпциг изнесе поредната си лекция по нападателен футбол

"Биковете" разбиха Майнц с 5:0 като гост

По този начин момчетата на Уве Рьослер пропиляха добрата възможност да се измъкнат от баражното 16-то място. Кьолн пък се намира в "златната среда", без да има някакви сериозни притеснения за своя елитен статут и за догодина.

Екшънът на "РайнЕнерги Щадион" малко се забави, но все пак първото действие дойде в 41-ата минута. Гостите от Фортуна демонстрираха като по учебник как се пресира дълбоко в половината на домакините. Всичко това доведе до грешка отбраната на Кьол, а миг по-късно Кенан Караман отбеляза за 0:1.

Снимка 480789

Източник: EPA/БГНЕС

"Козлите" имаха отличната възможност да изравнят веднага след подновяването на играта, но Марк Ут не можа да се разпише от дузпа.

В 60-ата минута резултатът беше удвоен, след като халф-бекът на Ерик Томи получи подаване от Скржибски и с елегантен изстрел матира Хорн за 0:2. И тук някъде футболистите на Фортуна помислиха, че трите точки ще преминат в техния актив.

Не така обаче мислеше резервата на Кьолн. Антони Модест. Любимецът на феновете върна домакините в мача, след като се разписа с глава при центриране на Доминик Дрекслер в 87-ата минута. И за да бъде драмата пълна, частичният обрат бе постигнат в даденото от съдията продължение. Поредната изсипана топка от Дрекслер пак внесе паника сред бранителите на Фортуна и този път Джон Кордоба се оказа на точната позиция, за да оформи крайното 2:2.

Шалке без победа вече 9 шампионатни мача, този път загуби на собствен терен

След 0:4 от Борусия, отборът се провали и срещу Аугсбург

В следващия кръг Кьолн гостува на Хофенхайм, докато Фортуна приема на сой терен закъсалия Шалке 04.

ФК КЬОЛН - ФОРТУНА (ДЮСЕЛДОРФ) 2:2

0:1 Караман (41"), 0:2 Томи (61"), 1:2 Модест (88"), 2:2 Кордоба (90+1")

СТАДИОН: "РайнЕнерги Щадион"

СЪДИЯ: Б. Кортус

КЬОЛН: Хорн, Катербах, Лайстнер, Борнау, Ехизибуе, Хектор, Схири, Якобс, Ут, Кайнц (резерви: Кеслер, Дрекслер, Хогер, Мере, Модест, Реджбечай, Шмитц, Тероде, Тилеман)

ФОРТУНА: Кастенмайер, Йоргенсен, Хофман, Гизелсман, Цимерман, Боджек, Моралес, Томи, Скржибски, Щогер, Караман (резерви: Ренсинг, Бериша, Финг, Хенингс, Касим, Офори, Соботка, Сутнер, Цимер)