Санкт Паули поднесе голямата сензация и детронира актуалния носител на Купата на Германия - Борусия (Дортмунд) след успех с 2:1 на осминафиналите в турнира.

Лидерът във Втора Бундеслига взе аванс от две попадения още преди почивката. Етиен Амениидо откри резултата в четвъртата минута след асистенция на Марсел Хартел, а пет минути преди края на първата част Аксел Витсел си заби нещастен автогол.

Йозуа Кимих отвя конкуренцията за най-добър германски футболист

26-годишният играч получи 33.8% от вота

В 58-ата Ерлинг Халанд намали от дузпа, маркирана за игра с ръка на Яков Медич в пеналта на северняците. Малко след това норвежецът вкара още веднъж, но голът беше отменен заради опасна игра на Джуд Белингам в атака.

Борусия напълно взе инициативата в заключителната част на срещата и играта се водеше най-вече в половината на Санкт Паули, чиито играчи обаче се отбраняваха смело.

За първи път от 2007 година насам четвъртфиналите за Купата на Германия ще бъдат без Байерн и Борусия (Дортмунд).

Салихамиджич, Румениге и Кан са разследвани от Прокуратурата - давали по 450 евро заплата на треньор