Херта Берлин, "старата дама" на германския футбол, ще играе в Бундеслигата и през следващия сезон, след като постигна победа с 0:2 на "Фолкспаркщадион" в Хамбургер в реванша от елитния бараж за оцеляване.

Хамбургер успя да стигне до победа с 1:0 в първия мач в Берлин, така че феновете на клуба от Северна Германия се надяваха, че у дома само ще потвърдят завръщането си сред най-добрите, но отборът на Феликс Магат поведе в 4-та минута чрез Дедрик Боята, а Марвин Платенхарт потвърди оцеляването на Херта в 63-ата минута след гол от пряк свободен удар, който изненада стража на домакините.

Шалке и Вердер Бремен преди това си осигуриха директна промоция в Бундеслигата, а новите участници във втория ешелон са Гройтер Фюрт и Арминия Билефелд.