Отборът на Байер (Леверкузен) продължава победния си ход в Бундеслигата. В пореден мач от 22-ия кръг, момчетата на Юп Хайнкес се наложиха с 2:1 над шампиона Волфсбург. След нулевото първо полувреме "аспирините" откриха резултата в 48-ата минута чрез Райнартц.

20 минути по-късно вратарят на "вълците" Андре Ленц си отбеляза автогол, след като не успя да парира точен удар на Ерен Дердиок. В заключителните минути на мача гостите от Волфсбург стигнаха до почетен гол, дело на Един Джеко. Босненският национал се разписа в 79-ата минута, след като получи добър пас от Мисимович.

До края на мача обаче "вълците" нямаха сили да стигнат до изравнителен гол и в крайна сметка записаха 9-ата си загуба за сезона. Благодарение на победата Байер (Леверкузен) се откъсна на 3 точки пред втория в класирането Байерн (Мюнхен). По-късно тази вечер баварците приемат Борусия (Дортмунд).

В друг мач от кръга Херта (Берлин) и Майнц не излъчиха победител - 1:1. Българинът Валери Домовчийски започна мача от резервната скамейка, като се появи в игра в 76-ата минута на мястото на Гекас.