Отборът на Шалке 04 направи важна крачка към четвъртото място в класирането в Бундеслигата, което дава право на участие в плейофите в Шампионската лига наесен. В последен двубой от 31-ия кръг, „кралско-сините" се наложиха с 4:1 у дома над Хамбургер, друг отбор, който има (ше) сериозни апетити към четворката.

Марсел Янсен смълча феновете на Шалке, след като откри резултата в 5-ата минута. Отговорът на домакините обаче не закъсня и в 10-ата минута бразилецът Мишел Бастош изравни за 1:1. Малко по-късно Клаас-Ян Хунтелаар вкара първия си гол в двубоя и за първи път изведе Шалке напред в резултата. След почивката домакините вкараха още два гола, автор на които стана отново Хунтелаар.

Благодарение на успеха Шалке събра на сметката си 49 точки и има 3 в повече от петия в класирането Айнтрахт Франкфурт. Хамбургер пък остават 8-и с 44 точки.

ШАЛКЕ - ХАМБУРГЕР 4:1

0:1 Янсен (5')

1:1 Бастош (10')

2:1 Хунтелаар (21')

3:1 Хунтелаар (58')

4:1 Хунтелаар (66').