Холщайн (Кил) хвърли бомбата на 1/8-финалите в Купата на Германия. Отборът от регионалните лиги изхвърли от турнира елитния Майнц, след като го надигра с 2:0.

Ужа си вкара автогол още в 6-ата минута, което попари гостите от Майнц. Постепенно обаче елитният тим се окопити и зареди атаки към вратата на домакините. Играчите от Кил обаче се бранеха храбро и не допуснаха гол до почивката.

След нея нещата не се промениха особено - Майнц нападаше, Холщайн се бранеше. Домакините обаче използваха една своя контра в средата на полувреме и удвоиха преднината си, което се оказа достатъчно за победата.

Херта също продължава на ¼-финалите, след като надигра Кайзерслаутерн с 3:1. Рамос, Ласога и Еберт се разписаха за столичани, а Шехтер върна един гол за лаутерите. Илиян Мицански отново не бе в групата на гостите.