Унион (Берлин) спечели с 2:0 гостуването си на Холщайн (Кил) в мач от седмия кръг на Бундеслигата. Точни за гостите бяха Альоша Кемлейн (18") и Том Роте (89"). Срещата започна по отличен начин за берлинчани, които взеха преднина малко след изминаването на четвърт час игрово време, когато Альоша Кемлейн се възползва от хубаво центриране отляво и с глава не остави шансове на Тимон Вайнер.

След почивката играчите на Холщайн опитаха да вдигнат малко оборотите и да са по-опасни в офанзивен план. Те пропуснаха добра възможност в 53-ата минута, когато Фин Порат пое топка на границата на наказателното поле, но вратарят на Унион отрази.

В последните минути на срещата отново гостите от Берлин изглеждаха по-опасни и в крайна сметка стигнаха до второ попадение минутка преди изтичане на редовното време. Този път Том Роте се възползва от центриране, този път от корнер, и без реална съпротива прати топката в мрежата за втори път. Домакините пропиляха още една възможност поне за почетно попадение в добавеното време и записаха петото си поражение от началото на сезона.

От своя страна Унион продължава да се представя много добре и с втората си поредна победа вече е само на три точки от водача Байерн (Мюнхен).

Байерн (Мюнхен) - Щутгарт 4:0 в двубой от Бундеслигата