След пет мача без триумф и повече от месец и половина голяма криза, Борусия Мьонхенгладбах най-накрая успя да спечели мач от Бундеслигата, побеждавайки Волфсбург с 2:0, за да остане в надпреварата за място в Европа през новата сезон.

Мьонхенгладбах записа девета победа за сезона, а решаващи бяха два момента, по един през първото и второто полувреме, когато домакините на два пъти разтърсиха мрежата на гостите. Първо Натан Нгуму в 34-ата минута, а след това и Маркус Тюрам в 63-ата, за да излезе тима от кризисния период.

Мьонхенгладбах вече е 10-ти с 35 точки, само на шест от седмия и осмия Айнтрахт и Майнц, докато Волфсбург остава една позиция пред тях с 39 точки и в последните седем кръга битката дори за място в Лигата на конференциите остава отворена и много несигурна.