Хофенхайм победи Аугсбург с 3:1 в последния мач от десетия кръг на германската Бундеслига. Срещата се реши в началото на второто полувреме, когато домакините отбелязаха две попадения.

Флориан Грилич откри в 17-ата минута след удар с глава. Кристоф Баумгартнер направи асистенция след добро центриране - 1:0.

Даниел Калиджури изрвни изравни също след удар с глава и центриране на Михаел Грегорич в 31-ата минута - 1:1.

Веднага след подновяване на играта в 46-ата минута Грилич вкара второто си попадение в мача. Ихлас Бебу подаде с глава на Грилич, който се разписа за 2:1. Флориан заслужено беше избран за "Играч на мача" след неговия край.

Същият Бебу стана автор на много важния трети гол за Хофенхайм. В 50-ата минута той премина технично през зашита и направи резултата 3:1.

След едва трета си победа от началото на кампанията Хофенхайм изпревари на десетото място днешния си съперник по голова разлика. И двата тима имат по 12 точки, като головата разлика на победителите е +1, а тази на баварците -3.

Пълният успех е първи за Хофенхайм след разгрома над Байерн (Мюнхен) с 4:1 на 27 септември.