Хофенхайм и Борусия Дортмунд не се победиха в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима направиха 2:2 на "Уирсол Райн-Некар-Арена".

По този начин тимът на Юлиан Нагелсман остава единственият професионален отбор в Германия без загуба този сезон. Тимът събра 27 точки и излезе на трето място, докато Дортмунд е пети с 26 пункта.

Гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Марко Ройс беше изгонен в 41-ата минута.

Великолепен мач за "жълто-черните" направи Усман Дембеле.

В 3-та минута Бенжамнини Хюбнер изведе перфектно Марк Ут зад защитата, той преодоля с финт вратаря и пусна топката в опразнената врата за 1:0 в полза на Хофенхайм.

В 11-та минута при една бърза атака Усман Дембеле събра противниковата защита при себе си и с перфектен пас намери непокрит Марио Гьотце, който не сбърка и направи резултата 1:1.

В 48-ата минута Усман Дембеле намери перфектно зад защитата Пиер-Емерик Обамеянг и той с елегантен изстрел направи 2:2.

Така Дортмунд събра 26 точки на петата позиция, с една по-малко от Хофе, който пък е трети. Далеч на върха са Байерн и РБ Лайпциг с по 33 точки, така че битката ще е за третата позиция.