Хофенхайм победи с 2:1 като гост Борусия (Мьонхенгладбах). Срещата бе от 13-ия кръг на Бундеслигата. Ларс Щиндл откри резултата в 34-ата минута от дузпа, но Хофе направи пълен обрат след почивката с голове на Андрей Крамарич (75) и Райън Сесеньон (86).

"Жребчетата" останаха с човек по-малко в 79-ата минута, когато бе изгонен Маркюс Тюрам.

След този мач "сините" събраха 15 точки и излязоха на 11-о място, докато Борусия е с три пункта повече.

Гладбах поведе в резултата в 34-ата минута. Разписа се Ларс Щиндл от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Денис Гайгер срещу потърпевшия в наказателното поле.

В 63-ата минута Валентино Лазаро пропусна отлична възможност да удвои преднината на своя отбор, но ударът му мина покрай вратата. Три минути по-късно Зомер отрази удар на Грилиш.

В 75-ата минута Бебу направи страхотен пробив и намери Крамарич, който изравни.

Четири минути по-късно "жребчетата" останаха с човек по-малко, след като Маркюс Тюрам бе изгонен след намеса на ВАР.

Четири минути преди края на редовното време Хофе направи пълен обрат. Райън Сесеньон вкара хубав гол с удар в левия ъгъл на вратата за 1:2.

Борусия бе близо до изравнителен гол в 88-ата минута. Тогава Бауман отрази удар с глава на Емболо.