Херта взе първите си точки от началото на сезона, след като спечели с 3:1 гостуването си на Бохум.

Берлинчани започнаха мача като последни в класирането, но вече имат актив, колкото днешния си съперник. Бившият играч на Шалке Суат Сердар бе в основата на успеха на Херта. Той отбеляза два гола в края на първото полувреме (37, 43) и гостите се оттеглиха със солиден аванс на почивката.

Без милост! Байерн разби и РБ Лайпциг

С 4:1 като гост

Бохум започна агресивно и изглеждаше опасен, но гостуващите фенове имаха повод да празнуват. Сердар откри резултата след великолепна солова акция. Той преодоля трима защитници преди да прати топката в мрежата. За него това бе първи гол за сезона и първи с екипа на Херта. Той не трябваше да чака дълго за второто си попадение. Домакините не успяха да изчистят топката след изпълнение на тъч и топката се озова в Сердар, който я изстреля покрай вратаря.

Снимка 546185

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки резултата, Пол Дардай да направи промени на почивката. В игра се появи и 17-годишният Линус Гехтер, който стана вторият най-млад играч в историята на клуба. Бохум продължи да пресира, както го правеше и преди почивката. Домакините стигнаха до гол в 59-ата минута, когато Симон Цолер намали. Те тръгнаха да търсят изравняване, но допуснаха ново попадение в 78-ата минута. Влезлият като резерва Мизиане Маолида завърши контраатака и ознаменува дебюта си с гол.