Байерн победи с 4:1 като гост РБ Лайпциг в дербито на 4-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изиграха прагматичен двубой, в който не владееха инициативата, както обикновено. Точни за шампионите бяха Роберт Левандовски от дузпа, Джамал Мусиала, Лирой Зане и Ерик-Максим Чупо-Мотинг. За "биковете" се разписа Конлад Лаймер.

С успеха Байерн излезе на второ място с 10 точки, докато Лайпциг е едва с три пункта.

Двубоят бе очакван с огромен интерес, тъй като Юлиан Нагелсман се изправяше за първи път срещу бившия си отбор.

Снимка 546072

В 12-ата минута Кевин Кампл игра с ръка в наказателното поле, а след намесата на ВАР главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Роберт Левандовски, който с безапелационно изпълнение изведе баварците напред.

В 32-ата минута гостите бяха близо до втори гол. Леви се измъкна от засадата и пусна към Гнабри, който бе изпреварен от Симакан преди да нанесе голов удар.

Две минути след почивката влезлият на мястото на контузения Гнабри Джамал Мусиала удвои. Байерн организира отлична контраатака. Левандовски намери Дейвис отляво. Кананецът напредна и пусна към Мусиала в наказателното поле. Младокът овладя и със силен удар в далечния ъгъл матира Петер Гулачи.

Байерн вкара трети гол в 49-ата минута. Гостите организираха нова отлична атака. Мусиала получи отдясно и с отлично центриране намери Лирой Зане на далечната греда, където германският национал от около метър нямаше как да сбърка.

Снимка 546073

В 52-ата минута гол на Андре Силва бе отменен заради засада. Шест минути след това "биковете" върнаха едно попадение. Конрад Лаймер се разписа с брилянтен удар от около 25 метра.

За Байерн дебют записа Марсел Забитцер, който дойде в края на трансферния прозорец от Лайпциг. Австриецът можеше да се разпише в края на срещата, но Гулачи демонстрира отличен рефлекс и изби.

В продължението на мача Йозуа Кимих изведе Чупо-Мотинг сам срещу Гулачи и камерунецът не сбърка за крайното 1:4.