Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава с вече традиционно неубедителните си игри през месец октомври. Лидерите в Бундеслигата изгубиха визитата си на Хановер 96 с 2:4, като по този начин ще се простят и с въпросната си първа позиция, веднага след изиграването на дербито Байерн - РБ Лайпциг.

Селекцията на Петер Бош сътвори трагичен мач в отбрана, който бе гарниран и с червен картон за младия бранител Загаду. От това се възползваха амбицираните домакините, които нанесоха своите удари чрез Йонатас -дузпа, Бебу (2) и Клаус.

Головете на Загаду и Ярмоленко пък не се оказаха достатъчни дори за точката...

Снимка 320522

Двата тима се "захапаха" още от първия съдийски сигнал. След разменените първоначални атаки, по-миришещата на гол беше тази на гостите. Острото подаване на Ярмоленко обаче завърши с изчистване в корнер от страна на Зорг, изпреварил звездата на Борусия - Пиер-Емерик Обамеянг.

В 13-ата минута опорният халф на домакините Швеглер се прости с един от предните си зъби, след като в спор за една висока топка бе ударен неволно от Гонзало Кастро.

Бързите контраатаки на домакините дадоха необходимия резултат в 19-ата минута. Клаус бе изведен сам срещу Роман Бюрки и за швейцарския вратар не остана нищо друго, освен да направи дузпа. С отговорната задача се нагърби нападателят на ханверци - Йонатас, който хладнокръвно прати стража в другия ъгъл.

Случилото се не притесни сериозно водачите в Бундеслигата и паритетът бе възстановен в 26-ата минута. Отбраната на домакините се намеси изключително лошо при един ъглов удар на Дортмунд. След получилото се кратко меле, най-съобразителен се оказа младият бранител на гостите - Загаду, който отблизо реализира своя първи гол в първенството на Германия.

Снимка 320521

Пълният обрат в срещата можеше да бъде факт в 37-ата минута. Ярмоленко обаче направи нещо рядко виждано, след като от няколко метра не успя да уцели очертанията на вратата.

И докато вестфалци атакуваха неспирно, то Хановер отново нанесе своя удар чрез контраатака. Бърза размяна на пасове стигна до Бебу, който майсторски преодоля съпротивата на Бюрки за 2:1.

Дори и този втори "шамар" също не отказа Дортмунд от стремежа им за трите точки. В 52-ата минута Андрий Ярмоленко се реваншира за пропуска си през първата част, след като намери топката от въздуха и с акуратен шут я прати в мрежата на Чаунер.

Оптимистичните краски в представянето на "жълто-черните" обаче набързо се изпариха след случилото се малко по-късно. Младият бранител Загаду спря непозволено нападателят на домакините Джонатас и съдията Патрик Итрих моментално му показа червения картон. Прекият свободен удар пък бе превърнат в гол от правещия супер мач днес Клаус.

До края на срещата Дортмунд очаквано се впусна в неспирни атаки. Те обаче оголиха и без това доста слабата отбрана на гостите и логичното се случи в 86-ата минута - четвърти гол за домакините след прекрасна солова изява на африканеца Бебу!

Снимка 320519

Източник: twitter.com/BVB

В следващия кръг на "жълто-черните" предстои "Класиката" срещу Байерн (Мюнхен), докато Хановер ще премери сили с друг от германските участници в Шампионската лига - РБ Лайпциг.

ХАНОВЕР - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 4:2

1:0 Йонатас - дузпа (20"), 1:1 Загаду (26"), 2:1 Бебу (40"), 2:2 Ярмоленко (52"), 3:2 Клаус (60"), 4:2 Бебу (86')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Загаду (59")

СТАДИОН: "HDI - Арена"

СЪДИЯ: Патрик Итрих

ХАНОВЕР: Чаунер, Зорг, Остржолек, Корб, Антон, Швеглер, Бакалорз, Клаус, Сане, Йонатас, Бебу (резерви: Фюлкруг, Алборноз, Шмидебах, Майер, Харник, Хюбнер, Есер)

ДОРТМУНД: Бюрки, Сократис, Шмелцер, Бартра, Загаду, Шахин, Кастро, Гьотце, Пулишич, Обамеянг, Ярмоленко (резерви: Вайденфелер, Герейро, Исак, Толиян, Шурле, Кагава, Вайгъл)