Отборът на Хамбургер ШФ надделя над Байер Леверкузен с 2:1 като гост в мач от осмия кръг от Бундеслигата и записа първа победа в началото от сезона.

Възпитаниците на Томас Дол губеха с 0:1, след като Андрей Воронин откри резултата в 41-та минута. С две попадения на Хосе Гереро (71 и 86 минути) обаче гостите успяха да изтръгнат
победата.

В другата среща Айнтрахт Франкфурт и Нюрнберг също не излъчиха победител - 2:2. Това е шесто поредно равенство за Нюрнберг и четвърто за тима от Франкфурт.

Хамбургер нямаше късмет през първото полувреме на двубоя в Леверкузен. Нападателят Бубакар Саного изпусна на празна врата в 12-та минута. Малко преди почивката - 41-а минута, вратарят на гостите Саша Кирщайн се сблъска със защитника Тимоти Атуба след
центриране на Бернд Шнайдер и за украинеца Андрей Воронин не бе
трудно да прати топката в мрежата - 1:0.

След подновяването на играта домакините изпуснаха две възможности за покачване на резултата. Първо пропуск направи босненецът Сергей Барбарес, а веднага след това и Воронин.

За да дойдат последните 20 минути, които бяха изцяло на гостите. Бившият нападател на Байерн Мюнхен Хосе Гереро порази целта в 71-та минута - само две минути, след като се появи на терена като резерва. Гереро засече подаване на Пьотр Троховски и
 изравни - 1:1.

Четири минути преди края перуанският нападател отново излезе на стрелкова позиция и не сгреши - 1:2. Така Гереро спаси засега поста на наставника Томас Дол, който щеше да бъде уволнен при евентуална нова загуба.