Хамбургер спечели с 2:1 при гостуването си на Кьолн в мача от 16-ия кръг на Бундеслигата.

С този успех тимът от Хамбург вече има 30 точки, колкото има и четвъртият
Херта и са на точка от третото място даващо право на участие в Шампионската лига, където се намира Байер (Леверкузен). Начело в таблицата с 34 точки са Хофенхайм и Байерн.

И двата гола за тима на Мартин Йол отбеляза хърватският нападател Младен Петрич.

В 15-та минута Петрич засече с глава центриране на Марсел Янсен.В 31-та минута хърватският национал за втори път опъна мрежата на домакините и отново с глава, този път след корнер и продължаване на топката от Йорис Матайсен.

През втората част Ивица Олич изпусна две чудесни възможности за увеличаване на резултата в полза на гостуващия тим.

Седем минути преди края бившият играч на Литекс Миливое Новакович намали на 1:2 с удар с десния крак, но за повече не достигна време и двубоят завърши при този резултат.

КЬОЛН – ХАМБУРГЕР 1:2 (0:2)
0:1 Петрич (15)
0:2 Петрич (31)
1:2 Новакович (83)

КЬОЛН: Мандрагон, Бречко, Геромел, Мохамад, Воме, Петит,  Пецони (46-Ишиаку), Бройх (80. Вукичевич), Антар, Еерет (71-Сану), Новокович

ХАМБУРГЕР: Рост, Боатенг, Матийсен, Демел, Аого, Яролим, Алекс Силва (3. Бенджамин), Троховски, Янсен, Олич, Петрич (78-Гереро)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Петит (К); Бенджамин(Х)

СЪДИЯ: Мануел Грефе