РБ Лайпциг постигна разгромна победа с 6:1 при гостуването си на аутсайдера Гройтер Фюрт в последен мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

Успехът изкачи "биковете" на четвърто място в класирането с 44 точки, колкото имат още Фрайбург и Хофенхайм. Гройтер Фюрт пък остава на дъното в класирането с едва 14 точки, на цели 9 от спасителния бряг при оставащи осем кръга.

Тежка контузия застигна звездата на Байер Флориан Вирц

Скъсал е кръстни връзки на коляното

Срещата във Фюрт започна с изненадващ гол на домакините, които поведоха още в четвъртата минута чрез Джейми Левелинг. Това обаче бе един от много малкото позитивни моменти за феновете на домакините в мача, тъй като още до почивката гостите от Лайпциг вкараха четири гола.

Андре Силва изравни в 17-ата минута, а в 32-рата Емил Форсберг направи резултата 2:1 за гостите. Три минути след това Конрад Лаймер вкара за 3:1, а 4:1 направи Бенямин Хенрикс точно преди почивката. След паузата мачът продължи да бъде много открит и Мохамед Симакан с глава вкара за 5:1 след час игра. Крайното 6:1 оформи Кристофът Нкунку в 69-ата минута.

Борусия (Дортмунд) - Арминия (Билефелд) 1:0 в мач от Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) се затрудни с Арминия на Груев, но все пак съкрати изоставането от Байерн