Борусия (Мьонхенгладбах) ще играе в Шампионската лига през следващия сезон. Това стана факт, след като "жребчетата" победиха Херта с 2:1 в мач от последния кръг на Бундеслигата и заеха заветното 4-о място.

Йонах Хофман откри резултата в 7-ата минута след асистенция на Бреел Емболо. Швейцарецът бе точен за 2:0 в 78-ата минута, след като Хофман му асистира. Крайният резултат оформи Ведат Ибишевич в края на мача.

Байерн завърши сезона със стил, "баварците" със 100 гола в Бундеслигата през кампанията

Тимът на Ханзи Флик разби Волфсбург

Гладбах събра 65 точки и изпревари Байер (Леверкузен), който остава 5-и. "Аспирините" надвиха с 1:0 Майнц с гол на Кевин Фоланд, но това се оказа недостатъчно.

Борусия (Дортмунд) записа тежка загуба у дома с 0:4 от Хофенхайм. Четирите гола в мача вкара Андрей Крамарич. Хърватинът се разписа по два пъти във всяко от полувремената.