Байерн (Мюнхен) разби с 4:0 Волфсбург като гост в мач от последния ръг на Бундеслигата. Точни за "баварците" бяха Кингсли Коман, Микаел Кюизанс, Роберт Левадовски и Томас Мюлер.

"Баварците", които вече си бяха осигурили титлата, завършиха с 82 точки и 100 вкарани гола през сезона. "Вълците" остават седми и ще играят в Лига Европа през новия сезон.

ДВубоят започна ударно за "баварците", които поведоха още в 4-ата минута. Кингсли Коман бе изведен зад защитата от Томас Мюлер и преодоля Кастеелс за 0:1. Асистенцията бе 21-а за Мюлер през сезона. Така той подобри рекорда на Кевин де Бройне.

Мюнхенци удвоиха аванса си в 37-ата, когато Кюизанс изненада Кастеелс с далечен изстрел, който спря в мрежата - 2:0.

В добавеното време на първата част попадение на Волфсбург не беше признато, след като Даниел Гинчек извърши нарушение срещу Одриосола.

В 64-ата минута гол на Левандовски не бе признат заради засада. Осем минути по-късно полякът се разписа от наказателен удар, отсъден за нарушение на Гилагови срещу Кюизанс.

Крайният резултат оформи Томас Мюлер в 79-ата минута.