Германия победи с 2:0 Израел в първия си мач за 2022 година. Контролната среща се игра на стадиона в Зинсхайм, а отборът на Ханзи Флик стигна до успеха с попадения на Кай Хавертц и Тимо Вернер в края на първото полувреме.

Нападателите на Челси пропуснаха и по няколко положения пред вратата на Офир Марсиано, който е с основна заслуга израелците да не запишат по-тежко поражение. Малко преди последния съдийски сигнал Томас Мюлер уцели гредата от дузпа. Това беше пета победа за германците от общо пет двубоя срещу този съперник, като всички те са били с приятелски характер.

Снимка 568220

Преди този мач германците постигнаха 7 поредни победи в световните квалификации и безпроблемно се класираха за Мондиал 2022. Израел пък и този път не успя да спечели квота за голям футболен форум, въпреки че беше в една от най-лесните групи.

Респект: Кристиан Ериксен се завърна с гол за Дания, трябваха му само 2 минути (ВИДЕО)

Целият стадион в Нидерландия го аплодира

Селекционерът на домакините Ханзи Флик пусна на върха на атаката Тимо Вернер, а зад него действаха Юлиан Дракслер, Джамал Мусиала и Кай Хавертц. За първи път като титуляр за Бундестима започна централният защитник на Фрайбург Нико Шлотербек. Томас Мюлер и Льорой Сане бяха резерви, но се появиха след почивката.