Фрайбург загуби домакинството си на Борусия (Дортмунд) в двубоя между двата тима от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на стадион "Шварцвалд" завърши при резултат 0:4. Точни за победителите бяха Джейдън Санчо, Марко Ройс, Марио Гьотце и Пако Алкасер.

Фрайбург свърши своята работа, а именно оцеляване в първото ниво на немския футбол. Тимът се намира едва на 13-тото място в подреждането. Има една победа за последните шест кръга, която бе като домакин с 2:1 над Херта.

При предишното си домакинство съставът спря Байерн (Мюнхен), записвайки равенство 1:1. Днешното поражение у дома бе първо такова за състава от пет мача насам.

Фавр: Трябва да доста да се подобрим, ако искаме да бъдем конкурент на Байерн до последния кръг

Защити Марко Ройс от критиките на журналистите

Борусия продължава битката за първата позиция в шампионата на Германия. Тимът изостава само на точка от Байерн и ще продължи да го гони до края на кампанията.

В миналия кръг "жълто-черните" спечелиха с 2:1 у дома над Майнц 05, като в последните си 6 мача от всички турнири са с 4 победи и 2 загуби. Далеч от дома обаче Борусия може да се похвали само с 2 победи в 7 срещи, от които загуби 3.

Снимка 387835

Липсващите играчи на "жълто-черните" бяха само Ашраф Хакими и Лукаш Пишчек, като и двамата лекуват травми.

Резултатът днес бе открит от Джейдън Санчо, който даде преднина на гостите след 12 минути игра. Това беше и единственото попадение за тима в рамките на откриващите 45 минути.

Снимка 406459

Марко Ройс удвои 9 минути след почивката, а резултатът стана 0:3 с гол на Марио Гьотце, сложил точка на спора 12 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 396846

Източник: EPA/БГНЕС

Крайното 0:4, от дузпа, оформи Пако Алкасер, разписал се три минути преди последния съдийски сигнал.

Така разликата в класирането между лидера Байерн и преследвача Борусия отново е само една точка.