Фрайбург постигна много ценна домакинска победа с 2:1 над Херта (Берлин) в мач от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Това беше пряк сблъсък между два от претендентите за място в Лига Европа.

Винченцо Грифо откри резултата в 61-ата минута, но Ведад Ибишевич изравни в 66-ата минута от дузпа. Нилс Петерсен донесе успеха на домакините в 71-ата минута, възползвайки се от груба грешка на съперника.

През първото полувреме голове не паднаха, но втората част беше доста вълнуваща за зрителите по телевизията. В 52-ата минута Херта отбеляза гол чрез Доди Лукебакио, но той бе отменен заради нарушение в атака.

Байерн е шампион на Германия за 30-и път след победа срещу Вердер!

Роберт Левандовски вкара решаващия гол

След това Винченцо Грифо откри резултата за домакините в 61-ата минута с красив гол от фаул. Само пет минути по-късно берлинчани получиха дузпа за нарушение на Роберт Кох и Ведад Ибишевич възстанови равенството от бялата точка.

Босненецът можеше да изведе тима си напред в 70-ата минута, но направи страхотен пропуск.

Веднага след това Фрайбург стигна до победния гол. Нилс Петерсен се възползва от груба грешка в отбраната на гостите, отне топката и хладнокръвно реализира за 2:1.

Така Фрайбург вече има 45 точки и излезе на седмо място в класирането. Херта допусна трета поредна загуба и вече е на 11-ата позиция с 38 точки и остана без шансове за Европа. Берлинчани също така вече и на теория не могат да изпаднат.