Унион (Берлин) победи Падерборн с 1:0 и го изпрати във Втора Бундеслига. С успеха си берлинчани със сигурност ще играят в елита и следващия сезон.

Днес момчетата на Щефен Баумгарт загубиха злощастно и вече нямат дори теоретични шансове за спасение, защото изостават на 8 точки от Фортуна (Дюселдорф) и Вердер само два кръга преди края.

Загубата дойде след автогол на Бен Цолински в 27-ата минута. Играчът на Падерборн изпрати топката в собствената си мрежа след като не се намеси добре при  центриране от фаул в наказателното поле.

Снимка 483960

Източник: БГНЕС

Бранителят можеше да се реваншира за грешката си в 59-ата минута, но стреля над вратата на съперника. Унион бе близо до второ попадение в 73-ата минута, когато изстрел на Роберт Андрич се отби от гредата.

В крайна сметка малкият берлински отбор постигна победа и вече има 38 точки и е на 12-о място. Така е напълно сигурно, че Унион (Берлин) поне още един сезон ще играе в германския елит.

Байерн е шампион на Германия за 30-и път след победа срещу Вердер!