Байерн (Мюнхен) стана за 30-и път шампион на Германия. Това беше узаконено след победа като гост срещу Вердер (Бремен) с 1:0. За 19-и пореден път баварците се наложиха над днешния си съперник в мач от Бундеслигата.

На живо: Вердер - Байерн

Вердер - Байерн 0:1, гол на Левандовски

Гостите ще станат шампиони при победа

Гостите започнаха много по-силно и се настаниха трайно в полето на съперника. Защитата на Вердер беше добре подредена и не допускаше опасни положения. Постепенно играта се изравни и дори бременци имаха две не лоши положения за гол.

И когато изглеждаше, че първото полувреме ще завърши без гол, на сцената се появи Роберт Левандовски. Полякът успя да излезе от задна линия, овладя блестящо топката на гърди и разстреля вратаря на домакините за 0:1 в 43-ата минута.

През второто полувреме играта продължи в същото русло. Баварците вкараха един гол, който беше отменен заради засада. Те владееха, колкото може по-дълго време топката, за да минимизират шансовете на домакините.

В 79-ата минута Алфонсо Дейвис си изкара глупав втори жълт картон. Това даде някакви надежди на домакините, но разликата в класите е прекалено голяма. Все пак в края Мануел Нойер трябваше да прави блестящо спасяване, за да запази вратата си суха.

Така Байерн (Мюнхен) има 29 титли в Бундеслигата, която е създадена през 1963 година. Всички останали тимове имат общо 28 трофея. След 2013 година шампионът на Германия все се казва Байерн.

Вердер продължава битката за оцеляване. Отборът има 28 точки, с колкото е и Фортуна. Иначе Падерборн догодина ще играе във Втора Бундеслига.