Приятната изненада в Бундеслигата Фрайбург завърши 2:2 при гостуването си на Херта в (Берлин) и точката позволи на отбора да излезе поне временно на първо място в Бундеслигата преди мача на Унион Берлин по-късно.

Фрайбург успя да поведе в резултата чрез Даниел Киерех в 22-рата минута, но Херта бързо изравни от дузпа на Доди Лукебакио десетина минути по-късно.

Домакините стигнаха до пълен обрат в 61-вата минута, като се разписа Суат Сердар след асистенция на Марко Рихтер.

Фрайбург обаче не се предаде и стигна до късно равенство, като Кевин Шаде се възползва от грешка на вратаря Кристиансен, който не успя да боксира висока топка и прати топката в мрежата на домакините през краката на няколко защитници.

Херта Берлин събра 8 точки и се изкачи до 14-о място в класирането, като изпревари закъсалия Байер Леверкузен.

Борусия (М) - Кьолн 5:2 в мач от Бундеслигата