Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) надделя над госта си Байер (Леверкузен) с категоричното и еднозначно 3:0, в мач от програмата на 32-ия кръг в Бундеслигата.

Попаденията за победителите реализираха потеглящият в посока Волфсбург след края на сезона Крузе, Херман и Траоре.

Домакините бяха пълен и абсолютен хегемон на терена днес, като през първата част многобройните им опити да стигнат до попадение не се увенчаха с успех, но през вторите 45 минути ситуацията далеч не бе такава.

В 50-ата минута Крузе даде предимство на тима си, затвърждавайки огромния си потенциал, а в рамките на 420 секунди - между 81-ата и 88-ата минути - първо Херман, а след това и Траоре бяха точни, оформяйки крайното 3:0.

Така във временното класиране Мьонхенгладбах заема втората позиция, като е с точка повече, но и мач в аванс пред третия Волфсбург. Байер е 4-и.

В друг мач от кръга Борусия, но от Дортмунд, също се поздрави с "чиста" победа, надделявайки с 2:0 над госта си Херта. Точни за домакините бяха Суботич и Дурм, като успехът качи отбора на само 2 точки от "еврозоната" в Бундеслигата - нещо, което едва ли някой си представяше, че е възможно преди броени месеци.