Волфсбург направи още една крачка към титлата в Бундеслигата. "Зелените" победиха у дома Хофенхайм с 4:0 в мач от 30-ия кръг. В герой за "вълците" се превърна Един Дзеко, който отбеляза хеттрик.

Хофенхайм имаше няколко добри положения за гол при 0:0, но Демба Ба изпусна на два пъти да се разпише.

В 65-ата Един Дзеко изведе "вълците" напред. Ситуацията бе малко куриозна. Мисимович се опита да подаде напред, но Бубакар Саного му попречи. Избитата от Саного топка обаче попадна у Дзеко, който бе изпуснат от защитата на гостите и откри - 1:0.

9 минути по-късно домакините си осигуриха победата. Графите напредна отдясно и подаде по земя на Дзеко, който пък изпревари Андреас Бек и насочи топката във вратата - 2:0.

Малко по-късно босненецът бе близо до хеттик, но ударът му бе избит от Тимо Хилдебранд.  В 78-ата минута обаче вратарят на Хофенхайм бе безпомощен и капитулира за трети път пред Дзеко, който направи 3:0 с хубава воле.

Секунди преди края Графите от дузпа оформи крайното 4:0 с 23-ия си гол за сезона. Виновник за единайсетметровия наказателен удар бе Бек, който получи червен картон.

Така Волфсбург остана на челното място в класирането с 60 точки.

Щутгарт пропусна отличен  шанс да остане в борбата за титлата. Швабите завършиха наравно 2:2 с борещия се за спасение Арминия (Билефелд). Делпиер даде преднина на гостите от града на "Мерцедес" още в 4-ата минута. В 30-ата Катонго изравни, но Хитцълшпергер направи 1:2 само 5 минути по-късно.

Крайното 2:2 оформи Мунтяну от дузпа в 68-ата минута. Така Щутгарт е с 55 точки, с 2 по-малко от Байерн и 5 от Волфсбург.