Хамбургер победи госта си Волфсбург с 2:1 в последния 34-и кръг на Бундеслигата. Така съставът се спаси от изпадане.

Този клуб единствен от всички отбори не е изпадал от елита на страната от неговото създаване.

"Вълците" пък завършиха на 16-о място и ще играят допълнителен плейоф срещу третия от Втора Бундеслига за място в елита.

Байерн (Мюнхен) с безупречен финал на поредния си шампионски сезон

Робен и Рибери с попадения за тима си

Робин Кнохе даде аванс на Волфсбург след асистенция на Себастиан Юнг в 23-ата минута, а Филип Костич бързо изравни, след пас на Люис Холтби.

Драмата настъпи в края, тъй като Джан-Лука Валдшмид вкара победен гол за "червените шорти" след подаване на Филип Костич и две минути преди края на срещата на практика ги си спаси от изпадане. Те завършват на 14-а позиция, с 38 точки.

При равенство Волфсбург щеше да се спаси, но след загубата си приключи на 16-о място с 37 точки и ще играе допълнителен плейоф със завършилия на трето място във Втора Бундеслига.

Тези два съперника ще спорят в два мача на разменено гостуване за място в елита.