Байерн (Мюнхен) спечели домакинството си на Фрайбург в мач от последния 34-и кръг на Бундеслигата.

Двубоят на стадион "Алианц Арена" завърши при резултат 4:1 за домакините.

Точни в полза на победителите бяха Робен, Рибери, Кимих и Видал, докато за гостите се разписа Петерсен.

Резултатът в срещата бе открит след само 4 игрови минути, в края на които Ариен Робен бе в прегръдките на съотборниците си, след отбелязването на поредния свой гол с екипа на състава.

Снимка 276968

След силен финал на първото и още по-мощно начало на второто полувреме за мюнхенци, бе ясно, че те търсят отбелязването на второ попадение, което да реши всичко в мача.

Това се случи след 73 минути игра, когато Артуро Видал бе точен за 2:0.

Снимка 288370

2:1 направи Петересен, разписал се 3 минути след гола на Видал.

Крайното 4:1 бе оформено от Франк Рибери, вкарал попадението си в началото на продължението на срещата, както и Джошуа Кимих, записал името си сред реализаторите в мача в заключителните му секунди.

Така Байерн финишира сезона с 82 точки в актива си и 87 отбелязани гола, на безупречната първа позиция в крайното класиране.

Снимка 276963

Новият-стар шампион на Германия вдигна сребърната салатиера за пети пореден път, изпращайки дългогодишния си капитан Филип Лам след 22 спечелени трофеи и над 700 мача.

Заедно с бека край на своите кариери слагат Чаби Алонсо и вратарят Том Щарке.