Борусия Дортмунд направи поредната си грешна стъпка в Бундеслигата. Шампионите завършиха наравно 0:0 като домакини на средняка Щутгарт.

Въпреки че играха с всичките си звезди в лицето на Марко Ройс, Марио Гьотце и Роберт Левандовски, домакините така и не успяха да се възползват от някои от добрите си положения след почивката.

През първите 45 минути вестфалци сякаш бяха позадрямали и забравили характерната си остра игра, която им донесе двете шампионки титли.

Постепенно гостите се окопитиха и могат да съжаляват, че дори не взеха и трите точки. Това можеше да стане факт в 74-ата, когато Ведад Ибишевич, бе много близо до победното попадение за „швабите", в крайна сметка обаче Вайденфелер имаше късмет, а нулевото равенство се запази до края. Така Дортмунд остана с 16 точки, на 8 зад Байерн, като баварците са с мач по-малко.