Два от представителите на Германия в Шампионска лига през този сезон Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) премериха сили в четвъртия кръг на Бундеслигата. Срещата обаче завърши без победител - 0:0, като "аспирините" определено имаха по-чистите положения за гол.

Два червени картона също така оцветиха срещата.

Леверкузен овладя средата на терена и започна по-сериозни атаки още в началото на срещата. В 22-ата минта Андре Шюрле напредна и подаде към Аугусто, но ударът му бе спасен. В 24-ата Райнхарц също стреля опасно, но Вайденфелер отново спаси.

Най-добрата ситуация в мача дойде в 40-ата минута. Тогава Шефан Кислинг спря една топка на гърди, ефектно се обърна и стреля от въздуха, но ударът му бе спасен от стража на гостите. В тази първа част Дортмунд отговори с един опит за контраатака на Левандовски.

През втората част обаче шампионите на Германия се разиграха. В 64-ата минута бе изгонен Михал Кадлец и това допълнително ги улесни. В 67-ата минута Гьотце центрира опасно и Лено с мъка изиб. Девет минути по-късно Кагава също направи пропуск.

В последните минути и реферите се намесиха в срещата. Първо Гьотце бе пресилено изгонен. След това гостите вкараха и гол, който обаче не бе зачетен. В крайна сметка голямото дерби на четвъртия кръг в Бундеслигата завърши наравно - 0:0.