Борусия (Дортмунд) разби с 4:0 като гост Шалке в рурското дерби на 22-ия кръг на Бундеслигата. Два гола заби сензацията Ерлинг Халанд, като първият от тях беше изключително красив. По едно попадение добавиха Джейдън Санчо и Рафаел Герейро.

"Жълто-черните" бяха по-добрият отбор през първата част, но стигнаха до гол едва в 42-ата минута. Тогава Санчо наказа много груба грешка на Бенжамен Стамбули и откри резултата.

Снимка 519637

Три минути по-късно Халанд удвои с много хубав гол със странична ножица.

Пет минути след подновяването на играта Сердар удари гредата. След час игра Герейро се възползва от подаване на Ройс и направи резултата класически.

В 79-ата минута Халанд заби второто си попадение в двубоя, вкарвайки този път на празна врата при хубаво подаване на Джъд Белингам.