Айнтрахт (Брауншвайг) спечели дербито на Долна Саксония и разгроми Хановер с 3:0. Победата на новаците в 29-ия кръг на Бундеслигата запази надеждите им да се спасят от изпадане. Те имат три поредни мача без поражение и въпреки че събраха 25 точки, остават на последното 18-о място.

Хановер е на 13-а позиция с 29 точки и остава в битката между 6 отбора за оцеляване 5 кръга преди края.

Попадения преди почивката на Доми Кумбела - в 14-ата мин., и на Хаавард Нилсен в 21-ата, както и попадение в 89-ата на Ян Хохшайд доведоха до четвъртата поредна загуба на "зелено-черните". Полузащтникът на Хановер Андре Хофман пък бе изгонен с червен картон малко след като изтече 1 час от началото на срещата заради удар без топка на Мирко Боланд.