Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) постепенно надига глава в Бундеслигата. След поредица от разочароващи загуби, селекцията на Марко Розе се поздрави с втора поредна победа. Тази вечер "жребчетата" се поизмъчиха за домакински триумф над Фрайбург с 2:1.

Трите точки дойдоха след осъществяването на пълен обрата. На почивката "франките" водеха с 0:1, когато унгарецът Роберт Салай пренесе головата си форма от унгарския национален отбор и по терените на Бундеслигата. Той се разписа след асистенция на Емирович.

Байерн (Мюнхен) спечели гостуването си на РБ Лайпциг с 1:0

Леон Горетцка леко побутна Сребърната салатиера в посока Мюнхен

Байерн спечели ключовото си гостуване на втория РБ Лайпциг

Борусия се "събуди" след паузата. Фундаментална роля за обрата имаше Маркъс Тюрам, който се разписа на два пъти между 53-ата и 60-ата минути.

Домакините можеха да се успокоят тотално с трети гол в 70-ата минута. Такъв падна, но радостта им бе кратка заради преглеждане с ВАР и установяването на нарушение в атака. Далеч по-драматична беше ситуацията с отменения  гол на Фрайбург в 96-ата минута, когато неподправената радост на гостите бе отнета заради регистрирана малко по-късно засада.

Айнтрахт победи Борусия (Дортмунд) с 2:1