Айнтрахт победи Борусия (Дортмунд) в сбслъсък за местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

"Орлите" се наложиха с 2:1 като гост в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът от Франкфурт е на 4-ото място с 50 точки, докато Борусия е с позиция по-назад с 43 пункта. Това означава, че Халанд и компания са на цели седем точки от местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

Гостите поведоха в 11-ата минута след автогол на Шулц, който опита да отклони центриране, но вкара топката в собствената си врата. В 40-ата минута Дилейни игра с ръка в наказателното поле, но след намесата на ВАР, реферът прецени, че дузпа няма.

Юлиан Нагелсман: И без Левандовски, Байерн ще дойде в Лайпциг с отбор от световна класа

Двата отбора излизат един срещу друг днес, от 19:30 часа

В самия край на полувремето, Хумелс изравни резултата след подаване на Емре Джан. В 65-ата минута, Илзанкер вкара за Айнтрахт, но реферът след преразглеждане на ситуацията от ВАР, прецени, че има засада и не зачете попадението.

Три минути преди края на редовното време, Филип Костич намери Андре Силва, който успя да насочи топката в долния десен ъгъл и се разписа, носейки победата за гостите.

Байерн (Мюнхен) и Ювентус преговарят за Корентен Толисо

Байерн и Ювентус преговарят за Толисо

Полузащитникът често е измъчван от контузии

В друг мач от 27-ия кръг, Байер (Леверкузен) победи Шалке с 2:1. "Аспирините" са на 6-ата позиция с 43 пункта, докато тимът от Гелзенкирхен продължава да е закотвен на дъното с едва 10 точки. Аларио изведе Байер напред в 26-ата минута, попадение на Шалке не бе зачетено заради засада в 59-ата инута.

Шик се разписа за 2:0 в 72-ата минута, а Хунтелаар вкара почетното попадение девет минути преди края на редовното време.