Борусия (Мьонхенгладбах) се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия след победа с 2:0 като домакин над Щутгарт. Участващият тази година във тора Бундеслига отбор на гостите показа добра игра и можеше да поднесе изненада, но направи доста пропуски преди почивката.

Борусия поведе в 31-ата минута с гол на Фабиан Джонсън, а голът на успокоението дойде в 84-ата минута, когато Ларс Щиндъл с премерен удар довърши "швабите".

В единствения тази вечер мач между представители на елита Айнтрахт (Франкфурт) се наложи над Инголщат 04 след дузпи. В редовното време и продълженията съперниците не успяха да си отбележат гол, въпреки че след 88-ата минута домакините бяха с човек по-малко заради изгонването за два жълти картона на Марко Фабиан.

При дузпите футболистите на Айнтрахт не сгрешиха нито веднъж, а гостите направиха два пропуска и отпаднаха.

Затъналият в Бундеслигата Хамбургер ШФ донесе малко радост на феновете си като разгроми с 4:0 като гост Халешер. Два гола за разгрома вкара Боби Ууд, а по едно попадение реализираха Пиер-Мишел Ласога и младокът Лука Валдшмит.

Херта (Берлин) нямаше проблеми при гостуването си на аутсайдера във Втора Бунделсига Санкт Паули и спечели с 2:0. За столичани се разписаха Мичел Вайзер и Валентин Щокер във всяко от полувремената.