Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) зарадва феновете си с блестящо представяне при подновяването на мачовете от Бундеслигата.

В двубой от 26-ия кръг тимът спечели безапелационно визитата си на Айнтрахт с 3:1.

Във Франкфурт победителите стигнаха до успеха с попадения на Аласане Плеа, Маркъс Тюрам и Реми Бенсебаини.

След едва 37 секунди игра, гостите вече водеха в резултата. След 7 минути пък преднината им вече бе удвоена. Още в началото на сблъсъка, футболистите на Борусия записаха успех в буквално първата си атака. Плеа да шутира силно и след закъсняла намеса на Трап, резултатът бе открит.

Снимка 479747

Източник: Twitter

В 7-ата минута Рене Бенсебани овладя пас по левия фланг и центрира в наказателното поле, където най-добра позиция бе избрал Маркъс Тюрам, увеличил преднината на състава си.

Снимка 479748

Страстите утихнаха до края на полувремето, но след това отново играчите на Борусия започнаха да редуват една след друга ситуациите пред вратата на съперника си.

Те трябваше да чакат до 73-ата минута, за да стигнат до отбелязване на нов гол.

Този път автор на попадението бе Рами Бенсебаини, разписал се от 11-метров наказателен удар.

Снимка 479749

Андре Силва вкара почетен гол за домакините 9 минути преди края на срещата, оформяйки заключителния резултата в нея.

Така Борусия се изкачва до третото място във временното класиране и разполага с актив от 52 точки. Една повече от Рб Лайпциг, който по-рано днес не успя да спечели домакинството на Фрайбург.