Лайпциг и Фрайбург завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на германската Биндеслига. Домакините владееха повече топката, но гостите водеха много дълго време. В края гол на Кох от Фрайбург беше отменен от ВАР заради много тънка засада.

На живо: РБ (Лайпциг) - Фрайбург

РБ (Лайпциг) - Фрайбург 1:1, Поулсен изравни

Очаква се здрав сблъсък между претендети за места в Евротурнирите

През първото полувреме играта не беше особено атркативна. Въпреки по-голямата активност на гостите отборът на Фрайбург стигна до попадение.

В 34-ата минута Мануел Гулде засече косо с глава топка центрирана от корнер отляво и тя премина почти успоредно на вратата, за да влезе в далечния ъгъл на вратата на Гулаши.

На почивката Нагелсман пусна Лукман и играта на Лайпциг стана опасна. Домакините свиха обръч около вратата на Шволов, който направи няколко блестящи спасявания.

Снимка 479721

Юсуф Поулсен успя да изравни в 77-ата минута след хубав гол с глава. Играчите на Лайпциг имаха възможности, но Шволов продължи с блестящите си си изяви.

В добавното време играчите на Фрайбург се прегръщаха след гол на Кох, който разстреля Гулаши отблизо. Оказа се, че е имало засада, намерена от ВАР и резултатът 1:1 се запази.

Така Лайпциг вече е с 51 точки на трето място, но на практика загуби темпо в битката за титлата. Фрайбург е на седма позиция с 37 точки.

Бундеслигата: Футболът се рестартира с най-младото голямо първенство!

Шампионатът започва едва през 1963 година, но се радва на огромен зрителски интерес