Байер (Леверкузен) се изкачи в горната половина на таблицата в германското първенство по футбол, след като победи с 3:2 Борусия (Мьонхенгладбах) в последен мач от 16-ия кръг в Бундеслигата.

Борусия (Дортмунд) - Аугсбург 4:3 в Бундеслигата

Двойна победа за Борусия (Дортмунд) - над Аугсбург и на Алер срещу рака

Влезе на терена в 62-ата минута

Леверкузен изкова успеха си за малко повече от час. Мичъл Бакер откри резултата в 21-та минута и Амин Адли покачи на 2:0 две преди края на редовното време в първата част. В 67-та минута 22-годишният френски халф записа и асистенция за Надийм Амири, който даде преднина от три попадения за "аспирините".

Ларс Щиндъл пък се разписа два пъти за домакините. Той бе точен първо в 82-та минута, а след това и в добавеното време с топовен шут, рикоширал в горната греда.

С тази победа Байер (Леверкузен) се изкачи на девето място в класирането с 21 точки. Борусия (Мьонхенгладбах) е с една повече на осма позиция.

Волфсбург - Фрайбург 6:0 в Бундеслигата